Haber

Esenyurt’ta Aile İçi Şiddet Olayı: Aşkın Yassıtepe ve Ailesi Saldırıya Uğradı

ESENYURT’ta geçen yıl aralık ayında anlaşmazlığa düştüğü kocasının evine gelen ve babasının minibüsünü baltayla parçalayan Aşkın Yassıtepe ve ailesi saldırıya uğradı. Aşkın Yassıtepe’nin annesi, eşinin ailesinin düzenlediği saldırıda ağır yaralanırken, olay kameralara yansıdı.

Esenyurt’ta 4 yıl önce kaçıp evlenen Aşkın Yassıtepe ile eşi Semra Yassıtepe arasında sorunlar çıktı. Semra Yassıtepe, 4 yıllık evliliğin ardından eşinin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle evine döndü. Geçen aralık ayında kayınpederinin evine gelen Aşkın Yassıtepe, minibüsünü baltayla parçalamıştı. O günden beri ayrı yaşayan Semra Yassıtepe, iddiaya göre Ramazan Bayramı’nda eşine barışmak için ifade gönderdi. Mesaja yanıt olarak Düzce’den eşiyle birlikte Esenyurt’a gelen Aşkın Yassıtepe’nin iddiasına göre aile 60 bin lira istedi. Bunun üzerine şikayetçi olan Aşkın Yassıtepe ve ailesinin karakoldan çıkarken bir minibüsle yolu kesildi. Geçen Pazartesi günü çıkan kavgada Aşkın Yassıtepe’nin annesi bıçaklanarak ağır yaralandı. Olayla ilgili Gökhan K. ve Müslüm K. tutuklandı.

AİLESİ BİZDEN HER ZAMAN PARA İSTEDİ

Güvenlik kamerasına yansıyan olayla ilgili konuşan Aşkın Yassıtepe, “İfade verdik ve şikayetçi olduk. Tam çıkarken önümüzü burada kestiler. Ağabeyi Müslüm balta ve baltayla doğruca üzerimize geldi. .Annesinin muştası var.Hakan adında bir abileri var annemi bıçakladı.Annem şu an yoğun bakımda.İnsanlık dışı.Bizi öldürmeye geldiler.Babasının elinde kesici vardı.Oğullarına ‘ öldür öldür’ hepsinden şikayetçiyim hanıma nasıl bıçakla saldırırsın hanım bir şey yapmadı Gökhan’ı vurmasın diye tutuyordu direk bıçağı soktu adına Halkın, en ağır cezayı almalarını istiyorum’ dedi.

SALDIRI ANLARI KAMERADA

Aşkın Yassıtepe’nin annesiyle karakoldan çıktıktan sonra sular altında kaldığı anlar güvenlik kamerası ve cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde otomobilin bloke olduğu, kesici aletlere sahip kişilerin otomobile çarptığı, camları kırdığı ve bir bayanı bıçakladığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu